Един гейм отдели България от четвъртфинал

21-11-2011 00:00 | Станко Димов
Единствено липсата на шанс попречи на националния отбор на България по бадминтон до 17 години, да се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Калдас де Раина, Португалия.

В последния мач от груповата фаза нашите отстъпиха в драматична среща с 2-3 на водача в нашата втора група и втори поставен състав на Русия. Така българите заеха второ място в групата с 12 победи и 3 загуби и геймово съотношение 25-7.

Според регламента освен седемте победители, се класира и най-добрият втори състав. Германия изпревари националите с един гейм. Те имат също 12-3, но 25-6 гейма.

Така се оказа, че първата среща от мача България – Русия е бил най-важен. В него смесената двойка Стефан Гарев и Стефани Стоева отстъпи с 18:21, 21:23 на Зинчекно и Морозова. Ако нашият микс беше взел гейм, тогава вероятно националите щяха да са на четвъртфинал в Португалия.

Българите поведоха с 2-1, след успехи на единично на Владимир Шишков над Долотов с 19:21, 21:19, 21:14 и на Стефани Стоева над Рогова с 21:12 21:15. Загуби претърпяха след това двойките Гарев/Шишков и Мила Иванова/Мария Мицова.

Индивидуалното европейско първенство започва на 23 ноември, отново в Калдас де Раина.

Снимка: Каролина Зографова