Уилстроп поведе в Световните серии

03-12-2011 00:00 | Станко Димов
Англичанинът Джеймс Уилстроп записа най-големия успех в кариерата си, след като спечели турнира по скуош от Световните серии в Кувейт с награден фонд 165 000 долара. Така 194-сантиметровият състезател от Лийдс се изравни в челото на класацията за сериите с Ник Матю и се изкачи до второто място в световната ранглиста.

На финала в Кувейт Уилстроп надигра египтянина Карим Дарвиш с 11:7, 10:12, 11:4, 11:2 след 65 минути игра. Двамата играха и на финала в Хонконг преди десетина дни, когато отново 28-годишният британец победи.

В първия гейм Джеймс натрупа аванс след 6:6 точки и спечели. Втората част премина през много обрати. Дарвиш поведе с 6:3, но Уилстроп стигна до геймбол при 10:9. Африканецът го отрази и спечели в продължението. Това беше първи загубен гейм от европееца след 28 поредни успеха. С това обаче свършиха хубавите неща за Карим. Последва бърза развръзка – звездата от Йоркшир игра без грешка и даде само шест точки на опонента си.

„Получих огромна подкрепа от моя екип, което подобри физическата мииздръжливост. В Кувейт беше важно да нагодя играта си към метеорологичните условия”, заяви след успеха Уилстроп.

Последното състезание от Световните серии е Мастърса в Индия, който започва на 12 декември и е с награден фонд 165 000 долара.