Джеймс Уилстроп оглавява ранглистата

19-12-2011 00:00 | Станко Димов
Англичанинът Джеймс Уилстроп спечели заключителния мастърс турнир на PSA World Series по скуош в Делхи с награден фонд 165 000 долара и така си осигури първото място в световната ранглиста от 1 януари.

На финала Уилстроп се наложи над французина Грегори Готие с 19:21, 11:8, 11:6, 6:1 и отказване на съперника поради схващане на крака. Първият гейм продължи 59 минути, което го направи най-дългия в модерната история на играта.

Готие спечели маратонският гейм, но след това 28-годишният йоркширец наложи волята си и записа 15-а поредна победа, за да вземе трета титла след тези в Хонконг и Кувейт. За последно Джеймс отпадна на полуфинала на световното първенство в Ротердам след загуба точно от Готие.

"Мислих много за мачовете в турнира, а не дали ще стана номер едно в света. Изпитвах огромно напрежение тази седмица, след като вече имах две поредни титли. Радвам се, че се справих и спечелих отново. Жалко за Грег, никой не иска да печели така", заяви 193-сантиметровият Уилстроп след награждаването в индийската столица. Освен купата той получи и чек за почти 25 000 долара.

На върха на класацията на PSA Джеймс ще измести своя сънародник Ник Матю, който след като защити световната си титла в Холандия, регистрира отстъпление.