Возняцки и Янкович на полуфинал

23-02-2012 00:00 | Станко Димов
Защитаващата титлата си от турнира в Дубай Каролине Возняцки се класира на полуфинал. Същото сториха в по два сета Йелена Янкович и Агниешка Радванска, които ще определят едната финалистка.

Датчанката се наложи в двубой на бившите номер едно над Ана Иванович с 6:3, 7:5 за около час и половина игра. Возняцки направи шест пробива в подаването на сръбкинята и допусна четири.

Следващата съперничка на Каролине ще бъде Юлия Гьоргес от Германия, която направи пълен обрат срещу словачката Даниела Хантухова и победи с 4:6, 6:3, 6:4.

Янкович елиминира петата в света Саманта Стоусър от Австралия с 6:4, 6:2 и така си върна за загубата от същата съперничка, пак на тази фаза, в Дубай през 2011 г. 26-годишната белградчанка постигна четири брейка, а допусна само един – в първия сет.

Полякинята Радванска пък разгроми Забине Лизицки от Германия с 6:2, 6:1. Мачът продължи малко повече от час. Във втората част Агниешка поведе с 5:0, преди съперничката да успее да вземе почетния гейм.