Кузманов на първи полуфинал при мъжете

25-02-2012 00:00 | Станко Димов
Европейският вицешампион по тенис при 18-годишните Димитър Кузманов записа пета поредна победа на фючърса на хард в Анталия, който е с награден фонд 10 000 долара, и се класира за първи път на полуфинал в турнир при мъжете, където обаче трябваше да отстъпи.

Пловдивчанинът, който тръгна от квалификациите, надигра Кевин Хрийкспор от Холандия с 6:0, 2:6, 7:6(9), за да достигне до тази фаза. В драматичния тайбрек на третия сет националът за Davis Cup Кузманов спаси мачпойнт, преди да триумфира.

За класиране на финал в Турция Мико трябваше да преодолее руснака Александър Лобков. Но не успя и загуби с 3:6, 2:6.Съперникът е с три години по-голям от българина – на 21. В световната ранглиста Лобков е №713, а Кузманов е на рекордното за него 847-о място.

За достигането си до тази фаза синът на Дора Рангелова си заслужи шест точки за класацията на АТР.

Другият българин, стигнал до четвъртфиналите, Тихомир Грозданов отпадна. Варненецът отстъпи на водача в схемата Раду Албот от Молдова в равностоен мач с 5:7, 3:6.