Александър Лазов отпадна на Carlsberg Cup, пак дъжд

18-05-2012 00:00 | Станко Димов
Заради непрестанните дъждове в Пловдив завършиха само два двубоя от програмата на осминафиналите на международния тенис турнир Carlsberg Cup, който е организиран от БФТ и е с награден фонд 10 000 долара. Съдията Любомир Бадински отложи останалите срещи за събота.

Александър Лазов отстъпи при доиграването на четвъртия поставен Сандро Ерат от Швейцария с 6:7(4), 1:6. Вчера мачът на кортовете на ТК „Локомотив” беше спрян при 6:7, 1:4. Така Лазов напуска с една точка за световната ранглиста на АТР, където е №1191.

Последният останал българин в схемата Петър Трендафилов (на снимката)играе срещу водача Антал ван дер Дайм от Холандия. Мачът бе спрян при резултат 3:6, 5:4. Днес се изиграха само четири гейма, преди да завали отново.

Четвъртфиналист в турнира е и №3 в схемата Мохамед Сафуат от Египет. Той победи Йерун Бенард от Холандия с 6:3, 6:4. Вчера Сафуат водеше с 5:1 във втория сет и имаше мачбол, когато заваля.