Маша във втората седмица с 5 загубени гейма

02-06-2012 00:00 | Станко Димов
Втората в схемата на Откритото първенство на Франция по тенис Мария Шарапова се класира по убедителен начин за осминафиналите в понеделник. До тази фаза достигна и шампионката от миналата година На Ли, но не и финалистката Франческа Скиавоне. Отпадна и Каролине Возняцки.

Маша разби №28 Пън Шуай от Китай с 6:2, 6:1 за точно 66 минути игра. Така руската красавица влиза във втората седмица на Roland Garros с общо пет загубени гейма и общо 2 часа и 54 минути игра в трите си двубоя.

Следващата съперничка на Шарапова е непоставената Клара Закопалова. Чехкинята преодоля Анастасия Павлюченкова с 6:3, 7:5.

Победителката от 2011 година На Ли имаше затруднения срещу американката Кристина Макхейл, но все пак успя да я преодолее след 3:6, 6:2, 6:1. Следващата опонентка на китайката ще бъде Ярослава Шведова, която спря Карла Суарес Наваро с 6:4, 7:5.

Шампионката от 2010 и финалистка от миналата година Франческа Скиавоне отпадна. След като Варвара Лепченко (Съединени щати) направи това, до което беше близо Цветана Пиронкова. Лепченко победи италианката с 3:6, 6:3, 8:6. Петра Квитова надигра Нина Братчикова с 6:2, 4:6, 6:1 и ще играе на осминафиналите срещу Варвара Лепченко.

Бившата номер едно Каролине Возняцки, която бе №9 в Париж, отпадна след загуба от естонката Кая Канепи. Датчанката губеше с 1:6, 2:5 и 0:40, но успя да измъкне втория сет, за да загуби след това мача с крайното 1:6, 7:6(4), 3:6. Канепи, №23, ще играе с непоставената холандка Аранча Рус, която отстрани 25-ата Юлия Гьоргес със 7:6,2:6, 6:2.

При мъжете четвъртият поставен Анди Мъри не показа признаци, че има болки в гърба и набързо се наложи над Сантяго Хиралдо от Колумбия с 6:4, 6:3, 6:3. Следващият съперник на шотландеца е човекът, който спря Григор Димитров – Ришар Гаске.

Шесткратният победител Рафаел Надал сам си направи подарък за утрешния 26-и рожден ден. Испанският левичар победи с лекота Едуардо Шванк от Аржентина с 6:1, 6:3, 6:4.