Египтянка спря Дейвид в Куала Лумпур

18-09-2012 00:00 | Станко Димов
Втората в световната ранглиста при състезателките по скуош Раним ел Уелейли (вляво) от Египет не позволи на несменяемата водачка в класацията Никол Дейвид да спечели да осми път титлата от турнира в столицата на родината й Куала Лумпур.

На финала на състезанието от Световните серии с награден фонд 70 000 долара Ел Уелейли надигра Дейвид с 12:10, 11:13, 11:6, 11:2 за 36 минути. 23-годишната африканка демонстрира хладнокръвие в първия гейм и го спечели в тайбрека, въпреки че преди това пропиля три геймпойнта.

Във втория малайзийската прима отново стигна до 10:10, но този път Никол успя да вземе частта и да изравни общия резултат. В следващите два гейма египтянката игра почти безгрешно, което й донесе пета титла в кариерата.

В четвъртия гейм Раним ел Уелейли спечели 11:2 и така нанесе най-тежко поражение на Дейвид в една част от 2007 година насам.