Англия и Египет в спор за титлата

17-11-2012 00:00 | Станко Димов
Първите два поставени отбора на световното по скуош за жени Англия и Египет се класираха за финала на турнира в Ним, Франция.

Англичанките, които са водачки, надделяха в драматичен полуфинал над Малайзия с 2-1 победи. Световната номер едно Никол Дейвид даде аванс на азиатките, след като записа 26-и пореден успех в състезанието от 2004 година. Тя надигра Лаура Масаро с 11:5, 11:6, 11:8 за 41 минути.

След това Джени Дънкаф изравни резултата с 11:7, 11:9, 11:9 срещу Делия Арнолд. Така финалистът трябваше да бъде определен в третия мач. В него завърналата се след дълго лечение на травма Алисън Уотърс (на преден план на снимката) успя да се наложи след 56 минути игра над Лу Уе Уърн с 11:7, 7:11, 11:9, 11:5.

„Беше много трудно. Различно е да играеш такъв мач, от който зависи толково много. След като загубих втория гейм, се мобилизирах и успях да спечеля следващите два гейма. Това е една от най-големите ми победи. Бяхме поставени под номер едно и заслужавахме да играем на финала”, заяви 28-годишната Уотърс, която в момента е четвърта в света.

Другата полуфинална среща беше лишена от интрига и в нея Египет победи с 3-0 Австралия. Раним ел Уелеили спечели срещу Рейчъл Гринам с 11:7, 14:16, 11:9, 11:9. Във втория мач Нур ел Тайеб надигра Мелъди Френсис с 11:6, 11:2, 11:5. Точката сложи Нур ел Шербини, която се наложи над левичарката Дона Ърхарт с 12:10, 6:11, 11:8.