Египтянките взеха втора световна титла

18-11-2012 00:00 | Станко Димов
Отборът на Египет успя да спечели световната титла по скуош на турнира във френския град Ним. На финала африканките направиха пълен обрат, за да победят по особено драматичен начин Англия с 2-1 и да спечелят за втори път златните медали след 2008 година.

Ветеранката Алисън Уотърс даде преднина на британките, като съумя да се наложи над 17-годишната Нур ел Шербини с 11:5, 8:11, 9:11, 11:3, 11:5 след повече от час игра.

В мача на първите ракети втората в световната ранглиста Раним ел Уелеили победи третата Лаура Масаро с 3:11, 12:10, 11:4, 12:10. Решителен тук беше втория гейм, когато египтянката успя да стигне до продължения и да го спечели, за да изравни резултата.

Заключителният двубой не беше за хора със слаби сърца. В него 27-годишната Омнея Абдел Кауи надделя над Джени Дънкаф след 7:11, 11:8, 11:4, 6:11, 11:8. В решаващия титлата пети гейм англичанката водеше с 8:6 точки, но 27-годишната й съперничка от Кайро спечели следващите пет разигравания и вдигна победоносно ръце.

Бронзовите медали за четвърти пореден път са за водения от Никол Дейвид отбор на Малайзия, който победи с 3-0 Австралия.