Джени Дънкаф на полуфинал от 0-2 гейма

20-12-2012 00:00 | Станко Димов
Англичанката Джени Дънкаф (на снимката вдясно) изигра мача на годината, за да се класира на полуфиналите на Световното първенство по скуош за втори пореден път. 30-годишната шеста поставена успя да отстрани в турнира на Каймановите острови четвъртата в схемата своя сънародничка и приятелка Алисън Уотърс след 7:11, 17:19, 11:5, 11:4, 11:9 за един час и 17 минути игра.

Уотърс започна успешно нервния и изпълнен с грешки двубой. Тя спечели първия гейм, а във втория надделя в маратона. И когато изглеждаше, че ще продължи напред, Дънкаф намери сили за обрата. Тя заигра почти безгрешно и съумя да изравни геймовете. В петия се стигна до 9:9 точки. Две перфектни разигравания от страна на Джени и последен удар, изпратил топчето в тина на Алисън, сложиха край на вълнуващата среща.

„Играта беше доста накъсана в началото, но намерих своя ритъм във втория гейм. Щастлива съм от победата, но и малко тъжна за Ал. И двете обичаме да играем тук, защото всичко е перфектно. А и днес не беше толкова горещо, което беше добре за нас”, коментира Дънкаф, която се класира на полуфинал за първи път от световното в Ротердам през 2011 година.

В повторение на финала англичанката ще се изправи срещу шесткратната шампионка на планетата Никол Дейвид. Световната номер едно от Малайзия, въпреки че загуби първи гейм на Каймановите острови, преодоля ирландката Маделин Пери с 11:3, 11:7, 9:11, 11:3 след 51 минути на корта.

В другия полуфинал се срещат втората Раним ел Уелейли (Египет) и третата Лаура Масаро (Англия). Африканката бе категорична срещу Натали Гринам от Холандия с 11:9, 11:9, 11:7. Масаро пък спечели срещу Лу Уи Уърн от Малайзия с 8711, 11:4, 11:5, 11:5.