Шабана и Дейвид защитиха титлите си в Лондон

06-01-2013 00:00 | Станко Димов
Турнирът на финалите на Световните серии по скуош в „Куинс клъб”, Лондон, не излъчи нови шампиони. Амър Шабана и Никол Дейвид защитиха своите титли, спечелени тук през 2012 година.

При мъжете египетският левичар Шабана преодоля Ник Матю от Англия с 4:11, 11:2 , 11:4, 11:7 за 56 минути игра на атрактивния стъклен корт. 33-годишният африканец победи същия съперник и в групата.

Магьосникът от Кайро загуби първия гейм, но след това наложи волята си срещу звездата от Шефилд и напълно заслужено триумфира с титлата.

При дамите Дейвид от Малайзия спря устрема на третата в света англичанка Лаура Масаро. Водачката в ранглистата беше безапелационна и спечели за около половин час с 11:3, 11:2, 11:9. Интрига имаше само в третия гейм, когато 29-годишната Масаро поведе със 7:4 точки, но беше настигната и съперничката и бе убедителна до края. Така Никол си върна за загубата от Лаура в групата.

„Щастлива съм, че успях да спечеля отново тук. Прекрасно е да започнеш годината с титла. Голямата ми мечта е скуошът да стане олимпийски спорт. Ще ми се през 2020-а да участвам в Игрите, макар че ще бъда на цели 37 години”, коментира с усмивка Никол Дейвид.