Неделчева отстъпи на водачката в Базел

14-03-2013 00:00 | Станко Димов
Най-добрата ни бадминтонистка Петя Неделчева е единствената представителка на България, която записа победа в силния турнир в Базел, който е от категория "Гран при Голд, и е с награден фонтд 125 000 долара. В четвъртък вечерта тя излезе в мач от осминафиналите срещу водачката в схемата Саина Невал от Индия и отстъпи с 15:21, 10:21.

В първия кръг Неделчева преодоля Сабрина Жаке от Швейцария след обрат с 18:21, 21:13, 21:16 след 56 минути. Петя, която е №23 в световната ранглиста, е играла седем пъти срещу Невал, която е втора в класацията. 29-годишната старозагорка е спечелила първите два двубоя, но после записа пет загуби. Двете играха за последно през 2011 година.

На двойки Петя и Димитрия Попстойкова отстъпиха на осмите поставени Чои и Ким от Южна Корея с 14:21, 14:21. В друг двубой сестрите Габриела и Стефани Стоева загубиха от германския дует Йохана Голишевски и Биргит Михелс с 20:22, 15:21.

В квалификациите на единично при жените отпаднаха Стефани Стоева и Димитрия Попстойкова.