Българките на два финала в Анкара

30-03-2013 00:00 | Станко Димов
Българката Стефани Стоева се класира на финалите на единично и на двойки, заедно със сестра си Габриела, на Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки, което продължава в турската столица Анкара.

Хасковлийката, която е европейска шампионка до 17 години от Португалия, победи поставената под №5/8 Делфин Ланзак от Франция с 21:18, 21:8 след 31 минути игра. Така №3/4 Стефани спази традицията и не загуби гейм от французойката и в третия мач помежду им.

За титлата Стоева се изправя срещу датчанката Лине Керсфелд, която неочаквано отстрани водачката в схемата Неслихан Игит от Турция с 21:14, 21:8. Сиси има да си връща на скандинавката, която този месец я победи в квалификациите на Откритото първенство на Швейцария за жени с 15:21, 15:21.

На двойки водачките в схемата Стефани и Габриела Стоеви загубиха първи гейм в турнира, но стигнаха до финала. Те победиха поставените под №3/4 Виктория Дергунова/Евгения Косецка от Русия с 19:21, 21:16, 21:16 след 45 минути игра. В решителния трети гейм българките изоставаха с 13:15 точки, но направиха серия от 6 поредни спечелени разигравания, с които отчаяха съперничките и заслужено победиха.

За титлата Стоеви ще трябва да победят поставените под №3/4 Юли Фине-Ипсен и Рике Сьоби Хансен от Дания. Тийнейджърките победиха скандинавския дует през март на финала на Откритото първенство на Германия за девойки с 21:16, 21:15.