Стефани и Габриела взеха две титли

31-03-2013 00:00 | Станко Димов
Българките Стефани и Габриела Стоеви спечелиха две титли от Европейското първенство по бадминтон за юноши и девойки до 19 години, което се проведе в турската столица Анкара. Стефани стана шампионка на единично и на двойки с по-голямата си сестра Габриела.

Сиси се наложи в мача за титлата на сингъл над датчанката Лине Керстед с 21:13, 23:25, 21:19 след 53 минути игра. В първия гейм Стефани взе добър аванс и задължителната почивка дойде при 11:6 точки след само 4 минути игра. До края на частта Стоева не позволи да бъде доближена и затвори гейма след 11 минути.

Във втората игра хасковлийката отново пое инициативата в началото, но скандинавката успя да я настигне и дори да поведе с 15:13. Гонитбата в точките продължи, но Керстед натрупа преднина и стигна до 20:16. Стоева показа железни нерви и отрази и четирите геймпойнта. В продължението тя на два пъти стигна до мачпойнт, но в крайна сметка датчанката измъкна частта, за да изравни резултата.

В заключителния гейм Сиси демонстрира голяма издръжливост и добра защита и почивката дойде при 11:8 за нея. Керстед успя да изравни при 14:14, но Стоева отново натрупа преднина. Стигна се до 20:17 и Стефани реализира третия мачпойнт, за да триумфира с титлата. Стоева е и шампионка до 17 години.

За титлата на двойки водачките в схемата Габриела и Стефани Стоеви се разправиха с поставените под №3/4 Юли Фине-Ипсен и Рике Сьоби Хансен от Дания с категоричното 21:11, 21:18 след само 26 минути игра.