Уилямс срещу Кузнецова на четвъртфиналите

02-06-2013 00:00 | Станко Димов
Две тенисистки, триумфирали с титлата от Откритото първенство на Франция ще се срещнат на четвъртфинал в Париж. Това са водачката в схемата Серина Уилямс, която спечели през 2002 година и непоставената Светлана Кузнецова, победила през 2009 година.

Серина продължава с абсолютната си доминация и записа 28-и пореден успех. В неделя нейна жертва стана вещата на клей италианка Роберта Винчи, която беше отстранена с 6:1, 6:3 след един час и 10 минути игра. Американката наниза 32 печеливши удари.

Тя буквално помете Винчи в първия сет. Сърцатата Роберта не се предаде и беше равностойна в първата половина на втората част. Но ненадейно Уилямс се развихри при 3:3, взе последните 10 точки и приключи срещата.

В друг осминафинал рускинята Кузнецова спря №8 в схемата Ангелик Кербер от Германия с 6:4, 4:6, 6:3. Битката тук продължи два часа и 21 минути и Света ликува накрая след успешна тактика срещу левичарката от Кил. Кузнецова, която е 39-а в ранглистата, не е поставена на Roland Garros за първи път от 2003 година, но явно това не я притеснява.

Двете със Серина Уилямс са играли осем пъти, като американката води с 6-2. Но по пътя към титлата в Париж през 2009 година Светлана победи точно на четвъртфинал своята сегашна съперничка.

При мъжете двама испанци са първите четвъртфиналисти, в което няма нищо странно. Четвъртия Давид Ферер беше безапелационен срещу южноафриканеца Кевин Андерсън – 6:3, 6:1, 6:1. Негов съперник в следващия етап ще бъде Томи Робредо пък направи пълен обрат срещу своя сънародник и №11 в схемата Николас Алмагро, за да надделее с 6:7, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4.

За радост на домакините вече има и французин на четвъртфиналите. Това е Жо-Вилфред Цонга, който елиминира сърбина Виктор Троицки с 6:3, 6:3, 6:3. Той очаква победителя от срещата Роджър Федерер – Жил Симон.