Сестри Стоеви с успех на световното

05-08-2013 00:00 | Станко Димов
Европейските шампионки по бадминтон до 19 години Габриела и Стефани Стоеви записаха победен дебют на световнотто първенство за жени, което се провежда в Гуанджоу, Китай. Българките надиграха Изабел Хертрих и Карла Нелте от Германия с 19:21, 21:13, 21:18 след 50 минути.

Първата част беше равностойна. Сестрите стигнаха до 19:19 точки, но загубиха следващите две разигравания, а с това и гейма. Във втория националките поеха инициативата от самото начало и трупаха методично аванс. Така след половин час игра 33-ите в световната ранглиста Габи и Сиси изравниха общия резултат.

В решаващата трета част след няколко равенства - последното при 6:6, Стоеви "настъпиха газта" и спечелиха четири поредни точки. Германките обаче успяха да изравнят при 12:12.Последва гонитба в резултата. Тийнейджърките от Хасково стигнаха до два мачпойнта при 20:18. Габриела и Стефани ликуваха още при първата възможност.

Във втория кръг сестрите излизат срещу осмите поставени южнокорейки Хие и Йе.

Започна участието си на световното и Петя Неделчева. заедно с шотландката Имоджен Банкиър те записаха загуба на двойки срещу Лам и Тунтонкам от Тайланд с 21:18, 18:21, 16:21. Европейките бяха стабилни в първия гейм и го спечелиха. Във втория тайландките водеха с 11:6, но последва серия от седем поредни точки за Петя и Имоджен, които направиха обрат и поведоха с 18:16. На свой ред тайландките взепа пет поредни разигравания и изравниха геймовете. В третия азитките поведоха от началото и не позволиха да бъдат застигнати.

Неделчева и Линда Зечири започват утре участие на единично на световното първенство по бадминтон.