Зечири и Неделчева с победи в Китай

06-08-2013 00:00 | Станко Димов
Втората ракета на България в бадминтона Линда Зечири успешно преодоля първия кръг на световното първенство в Гуанджоу, Китай. Часове по-късно и Петя Неделчева записа победа на старта.

Левичарката от София се наложи над Мишел Ли от Канада с 21:18, 21:14 след 35 минути игра. В първия гейм Зечири губеше с 16:18, но се мобилизира, постигна пет поредни точки и спечели частта. Във втората Линда пое инициативата от самото начало и задължителната почивка дойде при 11:8 за нея. До края тя увеличаваше преднината си. 26-годишната бронзова медалистка от европейското първенство стигна до шест мачпойнта при 20:14 и реализира още първия.

Зечири игра отлично и завърши мача със 17 точки след смачове. Линда, която е №44 в световната ранглиста, си върна на канадката за загубата в три гейма през февруари тази година на турнир в Германия

На 1/16-финалите в Китай българката се изправя срещу 12-ата в схемата Сапсири Таератаначай от Тайланд.

По-късно днес примата Петя Неделчева започна успешно на единично. Тя победи рускинята Наталия Перминова с 21:14, 21:18 след 38 минути игра. В следващата фаза старозагорката, която е №27 в света, ще излезе срещу 11-ата поставена японка Ерико Хиросе.

Вчера Петя и Имоджен Банкиър отпаднаха на двойки. Сестрите Габриела и Стефани Стоеви записаха победа и са вече във втория кръг при дуетите, където ги очакват осмите в схемата южнокорейки Хие и Йе.