Зечири отпадна на световното в Гуанджоу

08-08-2013 00:00 | Станко Димов
Линда Зечири спря на осминафиналите на световното първенство по бадминтон в Гуанджоу, Китай. Левичарката от София отстъпи на шестата в схемата и осма в ранглистата Цу Ин Тай от Тайван с 13:21, 16:21 след 29 минути игра. Така приключи българското участие на шампионата на планетата.

Линда започна агресивно мача и поведе с 6:3 и 7:4 точки. След това азиатката влезе в ритъм и успя да изравни при 8:8. Техническото прекъсване дойде при 11:9 за Цу. При 20:13 тайванката стигна до серия от геймпойнтове и реализира още първия, за да вземе първата игра за 12 минути.

Вторият гейм започна равностойно, но постепенно Цу взе аванс и паузата дойде при 11:7 за нея. Зечири, която е №44 в света, успя да се доближи само на две точки от тайванката при 12:14 и 15:17. При 16:20 софиянката трябваше да спасява точки за мача. Всичко свърши при първия шанс на Цу Ин Тай.

26-годишната Линда записа най-доброто българско представяне на световни първенства по бадминтон след четвъртфинала на Петя Неделчева. Тя бе една от двете европейки, достигнали до осминафинал в Китай, заедно с испанката Каролина Мартин.