Първият отбор на Левски шампион за мъже

28-09-2013 00:00 | Станко Димов
Първият отбор на "Левски" спечели титлата от Държавното отборно първенство по тенис за мъже "Happy", което завърши днес на кортовете на Българския национален тенис център. Шампионите са в състав: Тихомир Грозданов, Димитър Кузманов, Илия Кушев (играещ капитан) и Вълко Нешев.

На финала "сините" спечелиха срещу втория състав на "Левски" с 2-0 победи.

В двубоя на вторите ракети националът Димитър Кузманов надигра с 6:2, 6:0 държавния шампион до 18 години Любомир Лещански. След 4:2 в първия сет, Кузманов спечели оставащите до края на двубоя осем гейма.

Във втората среща състезателят за Купа "Дейвис" и държавен шампион индивидуално Тихомир Грозданов се наложи над Пламен Милушев с 6:0, 2:6, 6:1 в качествен мач. Грозданов уверено взе първия сет, но след 2:2 гейма във втория загуби концентрация и 19-годишният Милушев заслужено изравни частите. В решаващия сет варненецът проби за 2:1 и от този момент съперникът му започна да прави много грешки, което доведе до успех за Тихомир Грозданов.

Призьорите бяха наградени от Мила Живкова, Маркетинг директор на веригата Happy Bar & Grill, и от члена на УС на БФТ и председател на ТК "Левски" Явор Цаков.