Рами Ашур с девети пореден трофей

02-10-2013 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно в скуоша Рами Ашур удължи серията си от последователни победи на 45. Египтянинът спечели девети пореден финал в Сан Франциско, на турнира от категория PSA International 70.

В двубоя за титлата Ашур се наложи в изключителен мач над миналогодишния шампион и №2 в схемата Грегори Готие от Франция с 11:4, 7:11, 7:11, 11:3, 11:3 след един час и 8 минути игра на остъклен корт пред пълни трибуни.

Рами беше надигран от своя съперник във втория и третия гейм, но след това пое инициативата и не я изпусна до последната топка във вълнуващия финален двубой.

За африканеца това беше първа титла от турнира в Сан Франциско и 32-а в кариерата на виртуоза от Кайро. Той изигра 12-ия си финал от 12 турнира от декември 2011 година насам.