Готие и Дейвид шампиони на US Open

20-10-2013 00:00 | Станко Димов
Водачите в схемите Грегори Готие и Никол Дейвид спечелиха титлите от големия скуош турнир US Open, който завърши във Филаделфия и беше с общ награден фонд 230 000 долара. За първи път мъжете и жените получиха еднакви пари.

Французинът Готие се справи на финала за 51 минути срещу Ник Матю от Англия с 11:4, 11:5, 11:5, за да спечели за втори път състезанието от Световните серии след 2006 година.

Бившият номер едно спечели турнира без да загуби нито един гейм и взе четвърта поредна титла от май насам и общо 25-а в кариерата си.

"Страхотно е! Дадох 500 процента от себе си днес и използвах всякакви варианти, за да преодолея Ник, който е много силен в средата на корта", обясни 30-годишният Готие след успеха.

При дамите Никол Дейвид от Малайзия измъкна успеха в пет гейма. Тя се наложи над втората в схемата англичанка Лаура Масаро, от която беше загуби предишните два мача, след 13:11, 11:13, 7:11, 11:8, 11:5 за един час и 24 минути игра.

Световната номер едно Дейвид губеше с 1-2 гейма, но успя да постигне обрата. В петия гейм Масаро отпадна и физически и азиатката триумфира с купата от турнира от Платинените серии. Това беше 69-ата титла в кариерата на Дейвид, която е на 30 години.