Федерер запази шанс за полуфинал

07-11-2013 00:00 | Станко Димов
Шесткратният шампион от турнирите Мастърс Роджър Федерер записа първа победа тази година на състезанието в лондонската зала "О2". Швейцарецът преодоля Ришар Гаске от Франция с 6:4, 6:3 за 79 минути в група "Б" и запази шанс да стигне до полуфинал. За него се класира вече Новак Джокович след втори успех.

След разменени пробиви в първия сет Федерер нанесе своя удар за 5:4, след което хладнокръвно сервира за сета. Рекордьорът по титли от Големия шлем продължи серията си до 3:0 гейма във втория сет. В деветия гейм Роджър успя да спечели двубоя при шестия си мачбол.

Швейцарският маестро взе 43-ата си победа в Мастърс. За да стигне до полуфинали Роджър Федерер трябва да победи утре Хуан Мартин дел Потро. В 11-те си участия в заключителните турнири той не е преминавал групите само веднъж - през 2008 година.

В другия мач от групата защитаващият титлата си Новак Джокович записа победа с 6:3, 3:6, 6:3 срещу Дел Потро. Така сърбинът е вече на полуфинал, след като в първия си мач преодоля и Федерер.

В група "А" Рафаел Надал записа втора победа снощи. Световният номер едно надделя над Станислас Вавринка от Швейцария със 7:6(5), 7:6(6) и по този начин си осигури както място на полуфинал, така и първото място в ранглистата до края на годината.