Хюит надигра Федерер на финала

05-01-2014 00:00 | Станко Димов
Лейтън Хюит спечели финала на 32-годишните бивши номер едно срещу Роджър Федерер в Бризбън. Австралиецът се наложи с 6:1, 4:6, 6:3, за да завоюва първата си титла от 2010 година, когато пак победи швейцареца в Хале.

В първата част Хюит направи три пробива - първите срещу Федерер в целия турнир, за да я спечели за 27 минути. Във втория рекордьорът по титли от Големия шлем взе подаването на съперника в деветия гейм, след което сервира успешно, за да изравни сетовете.

В заключителната част Лейтън нанесе своя удар с пробив за 3:1 и до края поддържаше преднината си, за да спечели този турнир за трети път в дългата си кариера. Това бе трофей №29 за ветерана от Аделаида.

Хюитън изигра първия си финал у дома след загубение срещу Марат Сафин на Откритото първенство на Австралия през 2005 година. Той беше топло аплодиран от публиката през цялата среща.