Вожняцки драматично пречупи Азаренка

01-10-2010 15:59 | Николай Драгиев

В битката на най-младите и в същото време най-добри състезателки в момента, Каролин Вожняцки надви Виктория Азаренка с 6:2, 6:7, 6:4.

Интересното е, че Вожняцки водеше с 5:0 в третия сет, след което Вика върна цели 4 поредни гейм. До пълен обрат не се стигна и световната номер 2 достигна финала.

"Знам, че тя се бори до последната точка и никога не се отказва. При 5:0 нямаше какво да губи и затова показа най-доброто от нейната игра.

"При 5:4 направих няколко чудесни сервиса и това ми помогна много. Получи се страхотна битка," коментира Вожняцки.

След Уимбълдън Каролине има 23 победи и само 2 загуби. Оттогава насам е спечелила три титли, а сега ще се бори за четвърта с Елена Дементиева.

"Това е страхотен прогрес в моята игра. Чувствам се уверена, но знам, че има много състезателки, които могат да ми опонират успешно," допълни датчанката.

В другия полуфина Елена Дементиева надви Франческа Скиавоне с 6:4, 7:5.

Във втория сет Скиавоне спаси два мачбола и бе на път да обърне нещата в своя полза. Рускинята обаче се разигра отново и затвори мача в два сета.

Вожняцки и Дементиева са играли 6 пъти до момента. И двете пък имат по 3 победи.