Федерер победи Джокович и е на финал

28-02-2014 00:00 | Станко Димов
Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер се класира на първи финал за сезона на турнира от категория "АТР 500" в Дубай, ОАЕ. Той победи защитаващия титлата си Новак Джокович в епичен мач с 3:6, 6:3, 6:2.

Швейцарският титан победи сръбския шоумен за първи път от 18 месеца, когато спечели финала в Синсинати.Федерер загуби първия сет, но след това постигна забележителен обрат и триумфира, за да увеличи положителния си баланс срещу Джокович на 17-15 победи. За обрата спомогна и дъждът, който прекъсна за няколко минути мача във втория сет при 3:2 и 30:0 за 32-годишния баща на близначки.

На финала Роджър се изправя срещу шестия в света и трети в схемата в Дубай Томаш Бердих. Чехът се наложи над Филип Колшрайбер от Германия със 7:5, 7:5. В първата част Колшрайбер сервираше за сета при 5:4, но загуби следващите три гейма.

Бердих победи миналата година Федерер на полуфиналите в Дубай, но като цяло швейцарецът води с 11-6 успеха.