Топ 4 на полуфинал в Ричмънд

18-03-2014 00:00 | Станко Димов
Първите четирима в световната ранглиста на състезателите по скуош се класираха за полуфиналната фаза на финалите на Световните серии, които се провеждат в Ричмънд, щата Вирджиния, и е с награден фонд 110 000 долара. Водачът Ник Матю от Англия среща Мохамед ел Шорбаги от Египет (на снимката), а №2 Грегори Готие (Франция) се изправя срещу третия Рами Ашур (Египет).

Матю записа победа срещу испанеца Борха Голан с 11:8, 11:9 за 36 минути игра. Неговият опонент Ел Шорбаги трябваше да победи Джеймс Уилстроп от Англия, за да се класира. Африканецът успя да го направи с 11:9, 11:9.

Знаех, че нямам право на грешка, ако исках да продължа. Беше ми много тежко, че пропилях няколко мачбола срещу Тарек Момен и загубих. Затова бях много решителен и се радвам, че успях", заяви след успеха Ел Шорбаги.

Изненада се получи в мача между влезлия като резерва в турнира Симон Рьознер (Германия) и Готие. Германецът спечцели с 13:11, 12:10, но въпреки това отпадна. Рами Ашур, който започна слабо в групата, завърши с успех срещу сънародника си Момен с 11:6, 11:6 след само 20 минути игра.

Грегори Готие и Рами Ашур се срещнаха преди дни на финала на турнира в Чикаго, където французинът победи страдащия от травма съперник с 3-0 гейма.