Неделчева шампионка в София

21-08-2014 00:00 | Станко Димов
Петя Неделчева спечели титлата на единично от международния турнир по бадминтон, който завърши днес в столичната зала "София" и беше с награден фонд 5000 долара. Това беше първото състезание за мъже и жени у нас, което се проведе по новите правила - два от три гейма до 11 точки.

На финала втората поставена българка се наложи над третата в схемата Йозге Байрак от Турция с 11:8, 11:6, 11:7 след точно 30 минути игра.

"Новите правила са еднакви за всички. Трябва да бъдат първо утвърдени. Иначе, като че ли мачовете са малко по-къси. С моя треньор Орлин Цветанов смятаме, че е интересна новост, че в гейма при 10:10 няма продължения, а печели, който вземе 11-ата точка. Това те кара да се мобилизираш на 110 процента, за да победиш", коментира Петя след награждаването. За нея това беше последна проверка преди световното първенство в Копенхаген, което започва на 25 август.

На двойки Неделчева и Димитрия Попстойкова отстъпиха на финала на водачките в схемата Байрак и Игит от Турция с 5:11, 5:11, 11:8, 11:10, 7:11 след 41 минути.

При смесените двойки сребърен медал взе Стилиян Макарски. Той и швейцарката Селин Трипе загубиха в спора за титлата от французите Амер и Шобе с 11:7, 8:11, 10:11, 9:11.

Шампион на единично при мъжете стана естонецът Раул Муст. На двойки победители са Тома Попов-младши и Тома Вале от Франция.