Уилямс срещу Макарова на полуфинала

04-09-2014 00:00 | Станко Димов
Серина Уилямс и Екатерина Макарова оформиха втория полуфинал на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Другата двойка е Каролине Возняцки - Пън Шуай. При мъжете Кеи Нишикори стана първият японец на полуфинал в Големия шлем от 81 години. В тази фаза е и Новак Джокович.

Шампионката от последните две издания на US Open Уилямс победи италианката Флавия Пенета с 6:3, 6:2. Световната номер едно започна лошо мача и губеше 0:3 с два пробива. От този момент Серина вдигна оборотите и спечели 12 от следващите 14 гейма в мача.

"Чувствам се много специално да бъда за първи път на полуфинал в Шлема тази година. Надявам се да продължа още напред", заяви с усмивка победителката.

В другие четвъртфинал руската левичарка Екатерина Макарова спечели срещу финалистката от 2012 и 2013 г. Виктория Азаренка от Беларус с 6:4, 6:2, за да достигне за първи път в кариерата си до тази фаза в Шлема. Загубата на Вика я изхвърля от Топ 20 на ранглистата.

При мъжете поставеният под №10 Кеи Нишикори спечели втори пореден петсетов двубоя, за да отстрани третия в схемата Стан Вавринка от Швейцария с 3:6, 7:5, 7:6(7), 6:7(5), 6:4. Така 24-годишният японец повтори постиижението в Големия шлем на сънародника си Джиро Сато от Wimbledon през 1933-а.

Нишикори ще играе срещу световния номер едно Новак Джокович, който надделя след 3 часа и половина над осмия Анди Мъри със 7:6(1), 6:7(1), 6:2, 6:4.