Осма титла за Чехия

09-11-2014 00:00 | Станко Димов
Отборът на Чехия поведе с 3-0 победи във финала на Fed Cup срещу Германия в Прага и си осигури предсрочно титлата. За домакините това е осма титла (пет от тях като Чехословакия) и трета в последните четири години след 2011 и 2012-а.

В третата среща шампионката от Уимбълдън Петра Квитова спечели в тричасов трилър срещу Ангелик Кербер в сблъсъка на първите ракети със 7:6(5), 4:6, 6:4.

В откриващата част германската левичарка водеше с 5:2, но съперничката й, подкрепяна от над 11 000 зрители, успя да навакса изоставането и после да спечели сета в тайбрек.

Във втория Кербер беше по-амбицираната и успя да изравни частите. Тя продължи да доминира и в решителния сет. В него Ангелик поведе с 3:0, но отново Квитова успя да изравни при 4:4. След това Петра проби в деветия гейм и след това сервираше за победата. Германката отрази три мачбола, но при четвъртия Квитова ликуваше.

Вчера победи за тима на капитана Петер Пала записаха Квитова срещу Андреа Петкович и Луцие Шафаржова срещу Кербер.