Джокович на победа от №1 за сезона

13-11-2014 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Новак Джокович записа втори успех в група А на заключителния турнир на най-добрите в Лондон. Сърбинът спечели с 6:3, 6:0 срещу Стан Вавринка за малко над час игра. Така Ноле се нуждае от още една победа, за да си гарантира първото място в края на годината.

Швейцарецът Вавринка успя да пробие още в първия гейм, който премина през няколко равенства, а след това и затвърди за 2:0. Тогава Джокович се пробуди и заигра страхотно, като даде на съперника само един гейм в оставащите 13.

В другия мач от групата Томаш Бердих се наложи над Марин Чилич с 6:3, 6:1 след 75 минути игра. Така чехът е с баланс победи-загуби 1-1, докато хърватинът записа втора загуба и на практика отпадна.

В последния кръг Новак Джокович излиза срещу Томаш Бердих, а Стан Вавринка се изправя срещу Марин Чилич.