Първите четирима на полуфинал в Доха

20-11-2014 00:00 | Станко Димов
Поставените от едно до четири се класираха за полуфиналите на световното първенство по скуош за мъже в катарската столица Доха, което е с награден фонд 325 000 долара. В двубоите днес се срещат №1 Грегори Готие (Франция) - №4 Рами Ашур (Египет) и защитаващият титата си №3 Ник Матю (Англия) - №2 Мохамед Ел Шорбаги (Египет).

Матю спечели лесно сблъсъка с четирикратния първенец на планетата Амър Шабана. Шампионът от Шефилд надделя над египетския левичар с 11:3, 12:10, 11:7 за 42 минути игра.

Негов съперник ще бъде водачът в световнвата ранглиста Ел Шорбаги (на снимката), който отстрани непоставения южноафриканец Стивън Копингер с 11:8, 11:9, 11:7. 23-годишният скуошист от Египет, който живее и тренира в Бристол, започна веднага словесна война срещу британеца. Мохамед заяви, че 34-годишният англичанин вече е преминал своя връх и го посъветва да сяда между геймовете, защото няма да може да издържи на неговото темпо.

Ник Матю реагира тутакси и каза, че Ел Шорбаги е световен номер едно само за няколко минути и че е спокоен, защото знае какво да очаква от него в полуфинала. За последно двамата играха през май на Откритото първенство на Великобритани, когато Матю спечели с 3-2 гейма след 107-минутен трилър.

Водачът в схемата Грегори Готие победи другия оцелял непоставен Камерън Пили от Австралия с 11:3, 11:4, 11:5. Рами Ашур успя да се измъкне и да направи пълен обрат срещу испанеца Борха Голан. Двукратният световен шампион от Кайро загуби първите два гейма, но в крайна сметка надделя след един час и 15 минути игра с 9:11, 7:11, 11:6, 11:7, 11:6.