Стоеви играят за титлата в Глазгоу

22-11-2014 00:00 | Станко Димов
Сестрите Габриела и Стефани Стоеви се класираха за финала на двойки на турнира по бадминтон от сериите Гран при в Глазгоу, който е с награден фонд 50 000 долара.

Българките, които са водачки в схемата, се справиха с третите поставени Кърсти Гилмор и Имоджен Банкиър от Шотландия с 21:18, 21:7 след 40 минути игра. В първия гейм играта беше равностойна. Стоеви нанесоха своя удар, когато при резултат 15:16 постигнаха четири поредни точки и после спечелеха играта.

Във втория сестрите от Хасково бяха категорични и не дадоха никакви шансове на представителките на домакините.

За титлата Габриела и Стефани ще спорят с английската двойка Хедър Олвър и Лорин Смит. Българките победиха преди месец съперничките си с 3-0 гейма на турнир в Швейцария. Това е и единствената среща между 22-ите в света Стоеви и №119 в ранглистата Олвър и Смит.