Линда Зечири на финал в Кардиф

29-11-2014 00:00 | Станко Димов
Националката на България Линда Зечири се класира на финала на турнира в Кардиф, Уелс, който е с награден фонд 15 000 долара и е от категория "Интернешънъл чалънджър".

Зечири, която е втора в схемата, се наложи над третата Фонтейн Майка Чампан от Англия с 21:19, 12:21, 21:16 след 51 минути игра на централния корт. В първата част англичанката поведе от самото начало. Задължителната почивка дойде при 11:7 точки за Чампан, след което тя доведе нещата и до 13:7. От този момент 27-годишната софиянка започна обрата и успя да изравни при 16:16. Стигна се до 19:19 и тогава българката наложи волята си с две поредни добри разигравания.

Във втория гейм Линда продължи да печели лесно точки до 8:6, след което загуби концентрация, което позволи на съперничката да направи дълги серии от точки и да изравни частите. В решителния гейм Зечири пое инициативата от самото начало и започна да трупа аванс, който стигна до седем точки (при 14:7). До края първата ни ракета не позволи да бъде затруднена и заслужено се класира за финала.

Линда излиза за трета титла през сезона, след успехите в Гърция и Украйна, срещу водачката в схемата Беатрис Коралес от Испания. Зечири, която е №41 в света, има една победа и четири загуби от испанката, която спечели Откритото първенство на България през октомври. За последно двете играха в София през 2014 година, когато Коралес спечели с 21:13, 21:11.

Водачките в схемата на двойки Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха изненадващо на полуфиналите. Българките, който са №18 в световната ранглиста, отстъпиха с 19:21, 19:21 на четвъртите поставени Хедър Олвър и Лорин Смит от Англия след 44 минути.