Драматична загуба за Костова - вижте всички резултати

15-09-2010 15:59 | Станко Димов

Участвашата с „уайлд кард” Елица Костова отпадна след драматична загуба от Мадалина Гойня на тенис турнира „Алианц къп” в София, който е с награден фонд 100 000 долара. Третата ракета на България отстъпи с 6:1, 4:6, 4:6 като във втората част водеше с 4:2, а в третата се стигна до 4:4 гейма.

Костова започна двубоя с пробив в дълъг и оспорван гейм. След това тя го затвърди със сервис гейм на нула и постигна втори брейк за убедителното 3:0. При 5:0 за 20-годишната националка румънката поиска медицински таймаут заради проблеми с дясното бедро. След него Гойня върна един пробив, но веднага след това Елица постигна четвърти брейк в сета и го спечели с 6:1.

В началото на втората част двете тенисистки си размениха по един пробив. В третия гейм Костова спаси две точки за пробив, спечели сервис гейма си и се окуражи с мощно „вамос!”. Родената в Хасково тенисистка направи брейк за 4:2.

Веднага след това обаче румънката на свой ред проби, а после изравни за 4:4. После 304-ата в света Елица допусна брейк на нула след двойна грешка. След това българката повика физиотерапевт на корта. След паузата Мадалина Гойня сервира за сета и изравни частите.

Елица Костова откри решителната част с успех при подаването си. След двойна грешка на българката обаче Гойня поведе с пробив за 3:2. Българката не се отказа и го върна при 4:4 гейма. Веднага обаче Ели бе пробита на нула. Румънката сервираше за мача и успя да го спечели след двучасова битка.