Погром за американците във Вашингтон

06-08-2010 12:36 | Николай Драгиев

Французинът Жил Симон сътвори сензацията на турнира във Вашингтон. Той разби с 6:3, 6:3 местната звезда Анди Родик. С това обаче не приключиха ядовете на домакините. Ксавие Малис изненада с 6:4, 3:6, 7:6 Джон Иснър в поредния маратонски сблъсък на американския дългуч. Най-силно играещият американец напоследък Марди Фиш също набързо напусна надпреварата. Победи го Марин Чилич с 4:6, 6:4, 2:6.

Правещият досега плахи опити да си върне старата форма Жил Симон показа невероятно сервиране и напълно заслужи първата си победа над Родик. Самият Родик имаше страхотни проблеми с началния си удар, което разбира се го направи крайно уязвим за Симон.

"Това бе просто една тежка вечер. Не се чувствах добре нито психически, нито физически," сподели Родик след двубоя.

Това е най-ранното му отпадане във Вашингтон, където има забележителните 30 победи и само 6 загуби.

Жил Симон пък го чака невероятно тежък съперник в следващия кръг - Давид Налбандян. Аржентинецът помете с 6:1, 6:0 Марко Чиудинели от Швейцария.

Четвъртият поставен Марин Чилич разочарова Марди Фиш с 6:4, 4:6, 6:2 за два часа и 16 минути игра.

Така за първи път от 1969 г. във Вашингтон няма да има американец на четвъртфинал. Досега в US Open Сериите янките бяха 100%-ови. Фиш спечели в Атланта, а Сам Куери в Ел Ей преди няколко дни.