Ще има нов световен шампион в скуоша

21-11-2015 10:04 | Любомир Тодоров

На световното първенство по скуош за мъже, което се провежда в Сиатъл и е с награден фонд 325 000 долара, бяха изиграни четвъртфиналите. След тях стана ясно, че ще има нов шампион, защото и четиримата, които продължават никога на са печелили титлата.

В най-интригуващия двубой Омар Мосаад (на преден план на снимката) спечели египетското дерби срещу световния шампион Рами Ашур с 11:8, 11:7, 1:11, 1:11, 11:5 след точно един час игра.

Мачът беше на високо ниво и в изключително темпо. Седмият поставен Мосаад взе първите два гейма, но Магьосника от Кайро се върна в двубоя и изравни с агресивна игра. В заключителния гейм 193-сантиметровият Омар беше по-свеж и заслужено спечели.

В първия си полуфинал на световно 27-годишният Мосаад ще играе отново срещу сънародник. Това е №8 Тарек Момен, който отстрани трикратния първенец на планетата Ник Матю от Англия след 5:11, 11:7, 9:11, 11:8, 11:7 след 84 минути игра.

В другия полуфинал се срещат двама бивши водачи в световната ранглиста. Това са Грегори Готие от Франция и англичанина Джеймс Уилстроп.