Мария Шарапова изравни резултата в Прага

14-11-2015 18:25 | Tennis24.bg

Отборите на Чехия и Русия завършиха 1-1 след първия ден от финала на "Фед къп" в Прага.

Мария Шарапова изравни резултата в събота, след като Петра Квитова бе дала преднина на домакините.

Първата ракета на руския състав победи Каролина Плишкова с 6:3, 6:4 след час и половина игра.
Бившата номер едно взе първата част след като след размени пробиви, нанесе втори удар и направи брейк за 4:3. До края Маша не допусна изнанеди и взе сета.

Плишкова започна устремно втората част и проби за 2:0. Отговорът на Шарапова не закъсня и тя спечели следващите четири гейма. В осмия рускинята губеше с 0:40, но успя да вземе подаването си 5:3. В следващия гейм чехкинята отрази два мачбола. Веднага след това Мария поведе с 40:15 и затвори мача при общо третата си възможност.

В неделя в 13 часа е сблъсъкът на лидерките на съставите Квитова и Шарапова. След това е срещата Плишкова - Павлюченкова.

Петият двубой е на двойки и в него чехкините Луцие Шафаржова и Барбора Стрицова очакват Екатерина Макарова и Елена Веснина.