Виктория Томова на финал и на единично

14-11-2015 14:38 | Tennis24.bg

Втората поставена Виктория Томова се класира за втора поредна седмица на финала на единично на тенис турнира за жени в Ираклион, Гърция, който е с награден фонд 10 000 долара.

Националката се наложи над тръгналата от квалификациите Мая Лъмсдън от Великобритания със 7:6(5), 6:4 за един час и 52 минути игра.

Британката направи ранен пробив, но 20-годишната софиянка то върна за 3:4 гейма, а след това и изравни. Стигна се до тайбрек, в който Томова беше по-стабилната и го спечели.

Във втория сет двете си размениха по два брейка. Десетият гейм беше маратонски и продължи повече от 10 минути. В него българката имаше няколко мачпойнта и в крайна сметка успя да затвори мача тук.

За нова титла в Ираклион Томова ще трябва да победи и спечелилата в другия полуфинал между №5 Нина Алибалич (Хърватия) и Елени Кристофи от Гърция.

Вчера Виктория взе трофея на двойки заедно с швейцарката Кенел.