Шафаржова класира Квитова напред
Чехкинята Петра Квитова е последната полуфналистка на WTA Finals в Сингапур, въпреки че днес загуби от Гарбине Мугуруса.
В последния мач от Бялата група сънародничката й Луцие Шафаржова се наложи над Анжелик Кербер от Германия с 6:4, 6:3 за около час и половина игра. Левичарката от Бърно, която нямаше шансове да продължи, постигна по два брейка във всеки сет.
Така вече отпадналата финалистка от "Ролан Гарос" класира Квитова. Чехкините и Кербер завършиха с по една победа и две загуби. Петра, която е печелила Мастърса през 2011 година, зае второто място в групата със сетово съотношение 3-4. Трета е Шафаржова с 2-4, а последна остана германката също с 2-4.
На полуфиналите в събота се срещат Гарбине Мугуруса - Агниешка Радванска и Мария Шарапова - Петра Квитова.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















