Адриан Андреев сред най-добрите четирима в Мароко

30-10-2015 12:07 | Tennis24.bg

Адриан Андреев продължава с безупречното си представяне на турнирите до 18 години от календара на Международната тенис федерация (ITF). След като преди 2 седмици спечели състезание в тази възрастова група в Испания, сега 14-годишният талант достигна до полуфиналите на надпреварата в Мароко.

Адриан започна с две победи над представители на домакините, а днес надигра и водачът в схемата Влад Данку (Румъния). Софиянецът взе първия сет след тайбрек със 7:1 точки, но загуби втората част с 3:6. Въпреки това Андреев показа характер и в решителния сет се наложи с 6:3, за да си осигури място в топ 4.

Следващият му съперник е четвъртият поставен Гийерме Осорио (Бразилия). Двамата играха един срещу друг на финала на вече споменатия турнир в Барселона, Испания, когато Адриан се наложи с 6:3, 7:5.