Анди Мъри тръгна с победа в Шанхай

14-10-2015 12:27 | Tennis24.bg

Третият поставен Анди Мъри се класира за осминафиналите на турнира в Шанхай, който е от най-високата категория на АТР "Мастърс 1000".

Олимпийският шампион победи с 6:2, 6:3 американеца Стив Джонсън след 73 минути игра.
Мачът започна с пробив на 47-ия в света Джонсън. Мъри направи тутакси рибрейк, а след това и още два пробива като с втория взе сета.

Във втората част всеки печелеше подаването си в първите девет гейма. Вторият в ранглистата шотландец отрази две точки за пробив при 3:3. В заключителната игра 28-годишният Анди поведе с 40:0 и успя при втория си мачбол.

Мъри вкара само 52 процента първи сервис, но спечели 18 от 19 точки при разиграването му. В третия кръг той се изправя отново срещу янки. Това е №13 в схемата Джон Иснър, който се наложи над белгиеца Давид Гофен с 6:3, 7:6(5).

В друг двубой от днес шестият поставен Кей Нишикори направи обрат срещу Ник Кириос за победата с 1:6, 6:4, 6:4. Австралиецът наниза 19 аса и получи наказание, когато с една топка за малко да улучи съдия на линията. Кириос ще бъде дисквалифициран, ако събере глоби от 5000 долара от турнирите до февруари.