Григор Димитров – Беноа Пер (гейм по гейм)

06-10-2015 07:58 | Tennis24.bg

Григор Димитров – Беноа Пер, двубой от I кръг на турнира Japan Open в Токио (АТР 500).

Коментар на двубоя

ПЪРВИ СЕТ (Диминтров сервира):
0:1 - Григор направи две двойни грешки и допусна пробив в откриващия гейм.

0:2 - Французинът лесно взе подаването си и затвърди, след като постигна два аса.

1:2 - осмият в схемата българин записа убедителен сервис гейм на 15.

1:3 - Димитров стигна до 30:30, но след това Пер спечели две точки, а с това и играта.

2:3 - отново убедителен Григор.

2:4 - безпроблемно за 26-годишния тенисист от Авиньон.

3:4 - хасковлията поведе с 40:0 и лесно затвори сервис гейма си.

3:5 - Пер спечели подаването си на 15.

4:5 - геймът започна зле за българина, но той успя да го спечели, въпреки че губеше с 0:30, а след това се стигна и до 40:40.

4:6 - гейм и първи сет за Беноа Пер. 32-ият в световната ранглиста поведе с 40:15 и затвори частта при първата си възможност след 29 минути игра.

ВТОРИ СЕТ (Димитров сервира):
1:0 - убедителен сервис гейм за първата ни ракета.

1:1 - какъв шанс само изпусна Димитров! Той поведе с 40:0, но пропиля трите точки за пробив и съперникът в крайна сметка взе подаването си.

2:2 - двамата тенисисти нямаха проблеми с подаванията си.

3:2 - отново лесен сервис гейм на Григор.

3:3 - Пер губеше с 0:40, но отрази общо 5 точки за пробив на съперника, за да вземе подаването си.

4:3 - убедителен Димитров.

5:3 - пробив за Григор. При третия гейм, в който поведе с 40:0 при сервис на Пер, той успя.

6:3 - сет за българина. Той поведе с 40:15, съперникът изравни, но при третия шанс Димитров успя.

ТРЕТИ СЕТ (Пер сервира):

0:1 - Димитров пропиля две точки за пробив и французинът спечели подаването си.

0:2 - Пер поведе с 40:0 и направи брейк при втората си възможност.

0:3 - С гейм на 15 Беноа затвърди пробива.

1:3 - Григор се записа в сета.

1:4 - първата ни ракета имаше шанс за връщане на брейка, но французинът я неутрализира с добър начален удар.

1:5 - за съжаление Пер постигна втори пробив и ще сервира за мача.

1:6 - гейм сет и мач за французина, който поведе с 40:15 и реализира първия си мачбол.