Мугуруса първа на четвъртфинал в Ухан

30-09-2015 08:31 | Tennis24.bg

Петата поставена испанка Гарбине Мугуруса стана първата четвъртфиналистка в тенис турнира от категория "премиер" в Ухан, Китай.

Младата испанка спря устрема на №9 в схемата Ана Иванович и я победи след 4:6, 6:1, 6:0 след 94 минути игра на централния корт, който беше със спуснат покрив, заради дъжда.

Сръбкинята взе първия сет и записа пета поредна част в състезанието. Но след това 21-годишната Мугуруса вдигна оборотите, а и грешките на Иванович се увеличиха. Родената в Каракас тенисистка спечели 12 от следващите 13 гейма. Ана успя да вземе единствено играта за 1:4 във втората част.

Добрият сервис на гостувалата и в София на Турнира на шампионките Гарбине й позволи да вземе надмощие. Тя стигна до 15 точки за проив и реализира 7 от тях. Иванович имаше 5 брейк пойнта и успя на два пъти.

На четвърфиналите Мугуруса очаква победителката от срещата между французойката Кристина Младенович и Анна Шмидлова от Словакия.