Сесил Каратанчева – Паула Кания (гейм по гейм)

16-09-2015 14:32 | Test User

Сесил Каратанчева (България, №110) – Паула Кания (Полша, №150), двубой от II кръг на турнира в Квебек (WTA International).

Начало: 18:00 часа българско време

Онлайн срещата може да гледате на някой от следните линкове:
ЛИНК; ЛИНК; ЛИНК:

Коментар на двубоя

(сервис за Сесил Каратанчева):

0:1 За жалост срещата не започна по най-добрия начин за Сесил, която допусна да бъде пробита още в първия гейм.

0:2 Изключително дълъг гейм, след който Сесил Каратанчева определено има за какво да съжалява. Българката започна отлично и поведе с 40:15, което й осигури 2 последователни точки за връщане на пробива. Кания обаче успя да доведе гейма до равенство, а в последствие Сесил получи още 2 точки за пробив. В крайна сметка обаче полякинята не загуби подаването си повежда в резултата с 2:0 гейма.

0:3 Както редовно се случва след подобни геймове като предходния, Сесил допуска пробив на 0 и вече изостава с три гейма.

1:3 Сесил Каратанчева връща един от пробивите и открива сметката си в двубоя. Българката този път се възползва още от първия брейк-бол и намалява резултата.

2:3 Още един изключително продължителен гейм, в който Сесил успя да спаси 5 точки за пробив, след което затвори подаването си.

2:4 Сесил пропусна две точки за пробив, а с това и възможността да изравни резултата в сета.

3:4 Бърз гейм на сметката на българката, която след паузата ще посреща в търсене на брейк и изравняване на резултата.

3:5 Кания този път не трепна и спечели подаването си на 0. Каратанчева сега ще сервира за оставане в първия сет.

3:6 За жалост Сесил Каратанчева допусна трети пробив и загуби първия сет. Деветият гейм бе изключително дълъг, мина през множество обрати, Сесил спаси един сетбол, но при втория Кания се наложи.

(сервис за Паула Кания):

0:1 Сесил Каратанчева започна силно гейма и поведе с 40:0, с което си гарантира 3 последователни точки за пробив. Кания обаче успя да обърне гейма в своя полза и не допусна пробив на старта на сета.

0:2 Кания пробива подаването на Сесил и прави сериозна крачка към успех в сета и мача. Полякинята поведе с 40:15, Каратанчева отрази първия брейк-бол, но при втория не успя.

1:2 Сесил стигна до точка за пробив, която успя да реализира и връща интригата в сета.

2:2 Българката навакса изоставане 15:40 и успя да обърне развоя на гейма в своя полза.

2:3 Кания печели подаването си и прекъсва серията от два последователни гейма на сметката на Сесил.

2:4 За жалост Кания осъществи нов пробив и повежда с 4:2. Полякинята пропусна 3 точки за пробив, но получи четвърта, от която в последствие се възползва.

2:5 Пробивът е затвърден с гейм на 30. Предстои кратка пауза, след която Сесил Каратанчева ще сервира за оставане в турнира.

3:5 Сесил Каратанчева спаси 3 мачбола и остава в двубоя.

3:6 Гейм, сет и мач за Паула Кания, която сервирайки за успеха не трепна. Полякинята се класира за четвъртфинал в турнира.