Азаренка продължава в Ню Йорк

07-09-2015 20:14 | Любомир Тодоров

Поставената под №20 в схемата на Откритото първенство на Съединените щати Виктория Азаренка стигна до четвъртфиналите.

Двукратната финалистка от Ню Йорк се наложи над непоставената левичарка Варвара Лепченко с 6:3, 6:4 за един час и 38 минути игра.

В първия сет Вика доминираше и проби за 2:1. До края на частта бившата номер едно в света от Беларус не позволи на съперничката да стигне до брейк пойнт, а в заключителния гейм направи втори пробив, който й донесе спечелването на сета.

Лепченко стартира с брейк следващата част, но Азаренка го върна тутакси. Същата история се получи по-късно, когато тенисистката от Минск проби за 5:3 и сервираше за спечелване на срещата, но родената в Ташкент американска представителка взе гейма и остана в двубоя. Веднага след това Вика стигна до мачбол и го реализира с пелечивш форхенд по диагонала.

Победителката постигна 19 печеливши удари и 16 непредизвикани грешки, докато при Лепченко балансът е 19-19.

В следващия кръг Азаренка очаква №2 в схемата Симона Халеп, която надделя в мач с много обрати над 24-ата поставена Забине Лизицки с 6:7(6), 7:5, 6:2 за повече от два часа и половина игра на "Луис Армстронг".