Елица Костова отпадна на старта в Ню Йорк

26-08-2015 08:27 | Любомир Тодоров

Националката за "Фед къп" Елица Костова загуби в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис в Ню Йорк.

Третата ракета на България отстъпи на американката Мелани Уден с с 3:6, 5:7 след един час и 41 минути игра на корт №17 в комплекса "Флашинг Медоус".

Мачът започна катастрофално за Костова, която загуби първите пет гейма. Тя намери правилния ритъм, но загуби сета. Във втория след разменени по два пробива се стигна до 5:5. От този момент бившата четвъртфиналистка на US Open не загуби нито една точка и така спечели двубоя.

Така Елица си тръгва от Ню Йорк с 2 точки за световната ранглиста, където е №225, както и 5000 долара от наградния фонд на турнира от Големия шлем.

Останалите трима българи на Откритото първенство на САЩ - Григор Димитров, Цветана Пиронкова и Сесил Каратанчева - очакват жребия за основните схеми на 27 август.