Уилямс оцеля срещу Иванович

22-08-2015 09:48 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Серина Уилямс преживя доста тежки моменти, преди да се класира за полуфиналите в Синсинати, където защитава титлата си.

Американката надделя над Ана Иванович в повторение на миналогодишния финал след 3:6, 6:4, 6:2. Сръбкинята взе първия сет, а във втория водеше с пробив с 4:3. В десетия гейм Ана отрази два сетбола и имаше точка за 5:5, но в крайна сметка Серина изравни частите.

В третата Иванович проби и затвърди за 2:0, но след това Уилямс взе шест поредни гейма. Двубоят приключи, когато 27-годишната белградчанка направи 11-ата си двойна грешка на мачпойнта.

На полуфиналите Уилямс излиза срещу Елина Свитолина. Украинката отстрани №7 Луцие Шафаржова след 6:4, 2:6, 6:0.

Втората в схемата Симона Халеп е вече само на един успех от връщането си като №2 в ранглистата. Румънката губеше с 2:4 в първия сет срещу Анастасия Павлюченкова, но в крайна сметка се наложи със 7:6(3), 6:2.

За да заеме заветното място Халеп ще трябва да преодолее и Йелена Янкович. Бившата номер едно победи квалификантката от Словакия Анна Каролина Шмидлова с 6:4, 6:2.