Цветана Пиронкова – Луцие Храдецка (гейм по гейм)

Цветана Пиронкова – Луцие Храдецка, среща от I кръг на турнира в Синсинати.

Начало: веднага след края на двубоя Стрицова - Лепченко (програмата се забави с часове заради дъжд)

Коментар на мача:

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Цветана Пиронкова):

1:0 Българката започва добре и печели подаването си на 30, като по този начин открива резултата в двубоя.

2:0 Страхотният старт на Пиронкова е факт след пробив на 15. Цвети поведе с 40:15 и се възползва още от първата си точка за пробив, с което повежда с 2:0 гейма.
2:1 Храдецка не позволи пробивът да бъде затвърден и прави ри-брейк непосредствено преди първата пауза в мача.
2:2 Чехкинята печели подаването си на 30 и изравнява резултата.
2:3 Пълен обрат в резултата в сета. Втори пореден пробив за Храдецка и общо трери гейм за нея от началото на двубоя. За първи път Цветана се оказва догонваща в резултата.
2:4 И след вторият пробив за чехкинята следва бърз сервис-гейм за нея.
3:4 Цвети спира серията геймове на сметката на Храдецка, но това не стана никак лесно, като на нашето момиче и се наложи да спасява две точки за пробив.
3:5 Пиронкова на свой ред пропуска две точки за пробив, като по този начин ще сервира за оставане в сета.
4:5 Бърз гейм на 30 на сметката на Пиронкова.
5:5 сетът продължава! Пиронкова поведе с 40:15, Храдецка спаси първата точка за пробив, но при втората Цвети се наложи и изравнява резултата.
6:5 Пиронкова печели подаването си на 30 и принуждава чехкинята да сервира на свой ред за оставане в сета.
7:5 Гейм и първи сет за Цветана Пиронкова. Българката направи късен пробив и повежда в резултата. Така, след като преди няколко минутки изоставаше с 3:5, Цветана успя да обърне развоя на сета и да поведе със 7:5.

ВТОРИ СЕТ:
0:1 Втория сет не започва добре за нашето момиче и Храдецка успява да пробие на 15 и да поведе в резултата.
0:2 Втори гейм на сметката на чехкинята.
1:2 Цветана Пиронкова взима подаването си и открива сметката си през втората част.
1:3 Гейм на 0 на сметката на Храдецка.
2:3 Гейм на 0 на сметката на Пиронкова.
2:4 Отново без проблеми за Храдецка.
3:4 Цветана също не трепва и взима подаването си. Разликата във втория сет продължава да бъде ранният пробив.
3:5 Най-дългият гейм от началото на двубоя. Цветана пропусна 2 точки за пробив и в крайна сметка ще сервира за оставане в сета.
3:6 Както се очакваше - след изключително дългия предходен гейм, в който не успя да се наложи, Цвети допусна пробив и вторият сет вече е в историята.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Храдецка):
1:0 Отлично начало на финалната трета част. Пиронкова пробива на 15 и открива резултата в сета.
2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15.
3:0 Пробив на 0 на сметката на Пиронкова. От началото на третия сет българката е загубила едва 2 точки! Отлично!
4:0 Продължителен гейм, в който Цветана Пиронкова трябваше да спасява точка за пробив, но се справи и вече е само на 2 гейма от място във втори кръг.
4:1 Храдецка открива сметката си в сета.
5:1 Гейм на 0 на сметката на Пиронкова.
6:1 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ЦВЕТАНА ПИРОНКОВА. БЪЛГАРКАТА НАПРАВИ ТРЕТИ ПРОБИВ И СИ ГАРАНТИРА МЯСТО В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ.