Финал и бронзов медал за България от Световното по бадминтон

25-07-2015 18:13 | "Стандарт"

Женската ни двойка Гергана Баръмова и Силвия Бозева ще играе финал на Световното първенство по бадминтон за глухи, на което домакин е София. Българките надиграха в изключително драматичен мач Сеонгва Йеонг и Юнкюнг Ю от Южна Корея с 21:19 и 21:13.

Нашите започнаха отлично в първия гейм, като водеха с 2-3 точки почти до края, но корейките успяха да изравят при 18:18. След чудесна игра на Баръмова и Бозева в решителните моменти геймът бе затворен при резултат 21:19 за нашите.

През втората част класата си каза думата и въпреки че срещата вървеше отново точка за точка, българският дует натрупа сериозна преднина и след 21:13 затвори срещата.

Финалите във всички дисциплини започват в 15,00 часа, а съпернички на българките в спора за титлата ще бъдат японките Шихиро Шинада и Мика Йошида, който победиха в другия полуфинал 21:15 и 21:14 Ирма Галкина и Карина Хакимова от Русия.

Преди това в индивидуалната надпревара Гергана Баръмова загуби битката за класиране на финала от Ян-Ру Шен от Тайпе. Българката загуби с 16:21 и 13:21 и остана с бронзов медал.